Aby záda nebolela

:: Karate-P-Klub Tábor ::

2. Národní pohár žáků a juniorů
17. října 2015 – Průhonice

V sobotu 17. října se konal 2. Národní pohár mladších a starších žáků a juniorů, tzn. karatistů ve věku do 14 let a od 16 do 20 let. Soutěže se zúčastnilo 198 závodníků ze 14 oddílů, kteří nastoupili k 430 startům.

Zápasy probíhaly formou dvou porážek a byly nominací na Mistrovství České republiky, které se bude konat první listopadový víkend v Kadani.

Karate-P-Klub Tábor, Milevsko a Sedlčany reprezentovalo 5 závodníků, a to: Karolína Dobrovská (mladší žákyně), Hanka Lípová (starší žákyně), František Šonka a Jan Reinisch (mladší žáci) a Viktor Mačura (junior). Coby kauč působila již zkušená závodnice Zuzka Šilhavá a rozhodčími byli Iveta Pěknicová a Josef Pěknic

Několikaletá závodnice Hanka Lípová z Milevska obsadila v kata 4. místo a v kumite 7. místo.
Karolína Dobrovská byla stoprocentně úspěšná v řízených formách zápasu, ve volném způsobu boje však dále nepostoupila. V kata taktéž několikrát postoupila.
Mladší žáci ze Sedlčan se prali velice statečně, ale na semifinále to v konkurenci 70 závodníků nestačilo.
Táborský junior Viktor Mačura závodil jak v kata, tak v kumite, ale do semifinále se neprobojoval.

Je třeba sbírat závodnické zkušenosti a ti, kteří vyrazili do pražských Štěrbohol, rozhodně nemají čeho litovat. Vrcholná národní soutěž se blíží a za tři týdny se vypravíme do Kadaně a odvedeme maximální výkony, abychom získali cenné kovy.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na další tréninky!